Празна кошничка
urinomiks
УРИНО-МИКС
200,00 ден
fitmiks
ФИТ-МИКС
200,00 ден
hepatomiks
ХЕПАТО-МИКС
200,00 ден

УРИНО-МИКС

Печати
Чај против болести на органите за мокрење
Цена: 200,00 ден

ЧАЈНА КОМБИНАЦИЈА
ПРОТИВ БОЛЕСТИ НА ОРГАНИТЕ ЗА МОКРЕЊЕ УРИНО-МИКС

ПОВАЖНИ СВОЈСТВА -диуретично, дијафоретично, антиревматично, хемостатично, реминализантно, спазмолитично  и друго.

ДЕЈСТВА - диуретични , помага при заболувања на уринарните патишта, против отоци од било какво потекло, против грип и настинки, грозници и треска со температури, го намалува холестеролот и триглецеридите, помага за детоксикација на организмот и крвта, моќно дејство за чистење на организмот од отрови, штетни материи, ја намалува уреата и мочната киселина, има антиревматски, антиревматизни дејства, позитивни дејства против кожни болести, егземи, витилиго, псоријази, против првут, мрсна кожа и коса. Против акутни хронични болести на уринарните патишта, нефрит, пиелонефрит, цистит и уретрит, против талози, песок и камења во бубрезите, уретрите, бешика , воспаленија акутни и хронични на простата, јајници, јајцеводи, матка, жолчка и жолчните патишта, против отоци (едем) при инсуфиценти бубрези, срце и црн дроб, воспалителни процеси со спазми, искашлување, против шлајмови во белите дробови, воспаленија на стомак и цревата, дијареи, колитиси, го намалува крвниот притисок, помага против крварења од нос, матка, хемороиди, белите дробови и сл. Ја  чисти  и подобрува крвната слика, има позитивни дејства  при гингвит, стоматит, тонзилит, отворени, стари и живи рани и гнојни процеси на кожата, панарициум, егземи, псоријази. Има антибактериски, антимикробни и антивирусни својства, помага при воспалителни и бактериолошки проблеми на јајници, матка, бело прање (ешерихија коли, кандида и др) помага против потешките заболувања (миоми,цисти ,ту.и др), се користи како дополнување на терапиите со други комбинации и чаеви заради појачување на дејствата.

УПОТРЕБА-3 супени лажици од чајот се попаруваат со 1,5 литар вода што врие , се покрива со капак и се остава да отстои најмалку два сати. Се процедува и се пие преку цел ден наместо вода. Се спрема со флаширана, негазирана и неминерална вода (обична вода). Кај проблеми со песок, камчиња и каменја, бактериолошки проблеми, бело прање се пие  од 1,5 до 3,5 литри ,за да се врши *перење* на органите и организмот.
Нема штетни дејства, нема *нус* појави со ниедно лекарство, не ствара навики , може да се користи , долго време, месеци, години, се користи како *превентивно* средство против сите горе наведени  проблеми. Се користи како основно или дополнително средство со сите други чајни мешавини или комбинации, и производи од лековити тревки или пак медикаменти и лекарства.

www.alternativnamedicina.com.mk
www.rozakanina.bizland.com
petkovskinaume@hotmail.com
тел. 070 39 39 66
тел/факс: 047 452 843
Тревар Науме Петковски, Ресен

Следете не на

facebook 
        FACEBOOK